Hakkımızda

Giz'li Edebiyat

Hakkımızda

Ağustos 20, 2018 Hakkımızda 0

“Giz Kitap, gizli edebiyat” sloganıyla yola çıktık.
Peki, biz kimiz? Uzun yıllardır kitap piyasasının koca bir ticaret yığınağı haline geldiğini görmüş olan; bu işin tutkuyla, bağlılıkla yapıldığını bilen başarıya aç; eğitimli kadrosuyla kitap piyasasında fark oluşturacağına inanan insanlarız. Yayınevimizin resmî kuruluş yılı 2018 olmasına rağmen, fikrî olarak kuruluşu çok daha eskilere dayanmaktadır. Uzun süredir bir isim arayışındaydık. Detaylı planlar yaptık. “Nasıl daha iyi yapabiliriz?” sorusuna yanıt aradık ve artık bulduğumuza inanıyoruz. 12 yıllık kitapçılık geçmişimiz ile kitap piyasasının tam da ortasında yer alıyoruz.

Bu yayınevi, kitap sevgisinin canlı delili olacak. Yazarlarını sömürüp, onların sırtından rant elde eden değil; yazarlarını baş tacı eden, şeffaf bir yayıncılık anlayışıyla çalışacağız. Her yayınevi gibi bizim de maddi ihtiyaçlarımız olacaktır. Biliniz ki inanmadığımız, güvenmediğimiz hiçbir projenin altına imza atmayacağız. İlk görevimiz kaliteli yayıncılık yapmak.
Sosyal sorumluluk projelerine imza atmak ve büyük bir marka olmak niyetindeyiz. “1 Kitap 1 Fidan” projemizle doğaya olan sevgimizi, sorumluluk bilincimizi, tüm insanlık ile paylaşmak istiyoruz.
Çalışmalarımıza yeni yazarlarımızla devam edeceğiz. Çoğu yayınevinin yaptığı gibi sadece fuarlarla beslenmeyeceğiz, fuar kuruculuğu da yapacağız. Sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vereceğiz.
Türkiye’deki büyük dağıtımcılarla anlaşmamız tamamlanmak üzere. Kitap başvuru aşamasındayız. İnce eleyip sık dokuyoruz. Kasım ayında 4 farklı kitap ile piyasaya gireceğiz. Ardından yıllık planlamamıza göre, üniversiteler dahil birçok farklı adreste standlarımız kurulacak. Bu bir yılın sonunda en iyi 50 yayınevi arasına girmeyi hedefliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir